06.10.08

Kilde jutukesest "Tänapäeva koolipoiss või koolitüdruk"

¤ Tänapäeva koolipoisid käivad popilt riides, ei pea susse kandma, vaid kannavad rihmikuid. Meie koolipoisid teevad punkarite soenguid. Mõned poisid sõbrustavad tüdrukutega. (L-G R)

¤ Tänapäeva koolipoisid on popid, neil rätikud ümber suu või kaela, nende lemmiktunnid on kehaline kasvatus ja matemaatika. Nad mängivad koolis autodega ja neile meeldib tüdrukuid kiusata, vahel mängivad ka jugijokaarte. (E S)

¤ Kõikidel tänapäeva tüdrukutel on ilusad juuksed ja riided. nad käivad puhvetis. neile meeldib kooli kaasa võtta igasuguseid asju, kleepsusid.. (M š)

¤ Tänapäeval ei kanta koolivormi. Tänapäeva poisid lõhuvad teiste asju ja nad teevad palju vähem tööd ning suhtlevad rohkem tüdrukutega (K-M J)

¤ Tänapäeva koolipoisid viskavad nalja, müravad, jooksevad mööda koolimaja, teevad pahandusi aga sellest nad ei räägi (P T)

¤ Tänapäeva koolipoisid on natuke ulakamad, mängivad autodega ja veeretavad neid mööda pikka koridori. Mõnikord lähevad nad kaklema aga teineteisele keegi väga haiget ei tee. (K-L V)

¤ Tänapäeva tüdrukud ei käi koguaeg seelikutega, ei mängi lauamänge, mängivad ka endast väiksematega (C V V)

¤ Poisid käivad moodsalt riides, neil on moodsad soengud ning neid peab koguaeg keelama (A L)

¤ Tänapäeva koolilastel on kõigil kellad ja telefonid. Neile meeldib mängida arvutimänge. (K S)

¤ Tänapäeva koolipoisid müravad sööklasse minnes, istuvad tagumistes ridades ja räägivad tunnis juttu. (D P)

¤ Tänapäeva koolipoisid tahavad näidata tüdrukutele, et nad on ägedad, popid. (M-L P)

Õpetaja: "Need on väljavõtted meie klassikirjandist"

Kommentaare ei ole: