30.09.08

NATUKE NALJA KA...

Matemaatika tund. Õpime sulgude kasutamist avaldises. Tahvli juurde tuleb Kalle (nimi muudetud) ja kirjutab avaldise 58 - (25+14)= ....... Korraga hõikab uksepoolsest reast Malle (nimi muudetud) : "Ei tea, mis lutipudeli moodi kaheksa on sul kirjutatud". Ühine sõbralik naerulagin täitis klassiruumi.
Kalle on meil väga tark poiss, kuid käekiri on lausa võimatu. Õpetaja arvab, et lohakas käekiri on liigsest tormakusest tingitud.

KOOL LÄHEB JAANUARIKUUST REMONTI!

Kallid lapsed ja vanemad!
Meie kool läheb jaanuarikuust remonti.
Palume mõistvat suhtumist. Püüdke lohutada end sellega, et 4,5 kuu pärast (uuest õppeaastast) õpivad Teie lapsed renoveeritud koolimajas, kus on valgemad ning puhtamad klassiruumid ja kolm korda suurem võimla. Seega algklasside spordivõimalused paranevad tublisti.

Millised valikuvõimalused meile asenduspinnaks anti: Vilde tee, Akadeemia tee, Valdeku. Käisime läbi kõik kohad, lugesime üle klassid- kabinetid, kalkuleerisime kui palju õpilasi sinna mahuks. Vilde tee variant ei tule ÜLDSE KÕNE ALLA!! Külm, kole, lõhutud jne.!!! Akadeemia tee parem, kuna seal õpivad praegu ka Mustamäe gümn. algklassid. Kuid see oligi põhiline probleem – ruume vähe! Kaks vahetust meie algklasside jaoks kindlasti! Sisuliselt pooled klassid teise vahetusse. Valdeku – parimas korras, kabinette-klasse piisavalt selleks, et ära mahutada 5.-12.kl. suhteliselt välja normaalsetesse oludesse ( praegu seal Ühisgümnaasium). Puudus – kaugel meie praegusest asukohast. Lisaks leidsime ise veel ühe võimaluse meie algklassidele – Sõle põhikool ( praegu on seal Kalamaja põhikool üüriliseks. Suhteliselt heas korras, palju lähemal kui Valdeku, juurdepääs hea. Puudus – kõik algklassid ei mahu ikka ühte vahetusse ( 4.klassid – nende jaoks ehk kõige lihtsamini üle elatav kooli tulek 11.45-ks, võimalusel ka varem). Seega otsustasime: algklassid Sõle põhikooli ( Sõle 40) Kooli tulek ja koju minek on turvaline. Ühissõidukid peatuvad kooli ees. Kojuminekuks kasutavad õpilased fooriga ülekäigurada. Bussi- ja trollipeatus on otse üle tee. Kooli viivad-toovad troll nr.9, bussid 33,26. Õppetöö algab 8.00 peaaegu kõigil. 4.klassid tulevad kooli osadel päevadel 4.tunniks( 11.45 ) , osadel 5.tunniks( 12.55). Pikapäevarühm jääb toimima, samuti ka eelkool. Flööditunnid toimuvad. Võimlemisega saab väikseid probleeme olema (meil ju ka sporditunnid).
5.-12.klass Valdeku tn kooli ( Valdeku 13) Kooli viivad Vabaduse pst Valdeku peatusse bussid 14(ekspress), 18, 33 Pärnu mnt. Roheline peatusse buss 36. Raudtee tn peatusse Kõue buss nr 23. Õppetöö algab 8.30 ( pikem minek kooli, transport üle koormatud), tunnid 40 min., et päev ei lõpeks hiljem. Transpordi kohta saab uurida Tallinna kodulehelt: ww.tallinn.ee ja valida sealt kaart. Infot saab bussi marsruutide, peatuste, väljumis- ja saabumisaegade kohta erinevatesse peatustesse, samuti ka kuidas autoga on parem mingil aadressil sõita.

29.09.08

PALAVAD TERVITUSED TALLINNAST LONDONISSE
Täna meenutasime sind.


Täna, eesti keele tunnis, lugesime õpikust teksti "Supikool".

See tekst jutustas külakooli tegemistest sajandi algul.

Pärast meenutasime meie oma mälestusi lasteaiapäevilt, esimest koolipäeva, uued õpilased meenutasid esimest koolipäeva meie koolis.

Elis meenutas neid mänge, mida mängisite kunagi koos. Maria aga ütles, et on sinuga rääkinud meili teel. Aleksandra igatseb ka sind näha.

Aga meie kõik ootame sind tagasi. Tule rutem!

INGER HELENA tervitab teid kõiki LONDONIST!